AVŞA'ya Gİdİyorsanız:

Plajlar

Deyim yerindeyse, yaz aylarında yerli turistlerin akınına uğrayan Avşa Adası’nın hemen hemen tüm kıyılarında sahil ve plajlar bulunmaktadır. Konum olarak da yaz turizmine uygun olması, onu, tatilcilerin gözdesi yapmaktadır.

 

ALTINKUM PLAJI

Bu plajlardan biri olan Altınkum Plajı, Avşa’nın merkezine 4 km uzaklıkta bulunan Yiğitler Köyü’ndedir. Altın renginde kumsallara sahip olan Altınkum Plajı’na dolmuşlar ile ulaşabilirsiniz.

MAVİ KOY PLAJI

Avşa’nın merkezinden 2 km uzaklıkta bulunan sakin ve temiz bir plaj olma özelliğine sahip olan Mavi Koy Plajı ise daha çok yazlıkların yoğun olarak bulunduğu bir plajdır.

YİĞİTLER KÖYÜ

Yiğitler Köyü ise Avşa’nın merkezine 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Poyraz rüzgârı aldığı için bunaltıcı sıcaklarda çokça tercih edilen bir yer olan Yiğitler Tatil Köyü’ne Avşa merkezden kalkan dolmuşlar ile ulaşılabilmektedir.

TAVŞANLI PLAJI

Avşa merkezinden dört buçuk km uzaklıkta bulunan ve Yiğitler Köyü’ne bağlı olan Tavşanlı Plajı ise genellikle ailelerin tercih ettiği bir plajdır. Taksiyle veya şahsi aracınızla ulaşabilirsiniz.

İNCİRLİ KOY PLAJI

Yine taksi veya şahsi aracınızla ulaşabileceğiniz sessiz bir aile yeri olan İncirli Koy Plajı da Avşa Adası’nda bulunmaktadır.

KARADUT PLAJI

Yiğitler Köyü’ne bağlı olan bir diğer plaj ise Karadut Plajı’dır. Bu plaj da sessiz, sakin bir tatil geçirmek isteyen ailelere uygun bir plajdır. Ulaşım için taksi veya şahsi aracınızı kullanabilirsiniz.

Avşa Karadut Plajı

 KADINLAR PLAJI

Son olarak, Kadınlar Plajı da Yiğitler Köyü’ne bağlı olan bir başka plajdır. Çevresi kapalı olan bu plajda sadece kadınlar bulunmaktadır. Özellikle kapalı kadınlar bu plajı tercih etmektedirler.

Yorum yapın

Emailiniz görünmeyecek. Doldurulması zorunlu alanlar *

*