AVŞA'ya Gİdİyorsanız:
2014-Avsa-ido-seferleri

İDO ile Avşa’ya Ulaşım

Avşa Adası ve Marmara Adası, ülkemizin iç turizm açısından büyük önem taşıyan yerleridir.  İDO, bu güzel tatil yerlerini tatil severlerle buluşturmak için Avşa ve Marmara Adalarına olan seferlerine 19 Nisan’da başladı. İnternet üzerinden, çağrı merkezlerinden veya gişelerden temin edebileceğiniz biletlerde maksimum fiyat ise geçen yıla göre daha düşük. Geçtiğimiz yılda hizmet bedeli de dahil olmak üzere 75 TL olan fiyatlar bu yıl 60 TL.

Yine bu yıl belirlenen kampanya fiyatları da büyüleyici nitelikte. İstanbul’dan Avşa Adası’na ulaşım sadece 26 TL.  Maksimum fiyatlardaki indirim ile bu kampanya birleşince çok ucuz fiyatlarla seyahat etmek kolaylaşıyor.

avşa ulaşım avşa ido

Bisiklet ile gelen yolculara da ücretsiz geçiş kontenjanı sunulmaktadır. Bu ücretsiz geçiş kontenjanı da yine bu yıl alınan bir karar ile deniz otobüsleri için üç adet, hızlı feribotlar ve Sirkeci – Harem, Eskihisar – Topçular hatlarında çalışan vapurlarda on adet olarak belirlendi. Bu sayede hem bisiklet kullanımı teşvik edilmiş hem de bisikletli yolculara kolaylık sağlanmış olundu. Ancak yolcuların biletlerini alırlarken bu durumu (bisiklet ile yolculuk yapacaklarını) bildirmeleri ve kontenjanın durumuna göre hareket etmeleri gerekmektedir.

Marmara Adası ve Avşa Adası, bisikletli ulaşım açısından elverişli yerler olmaları bakımından önemli merkezlerdir.

Yorum yapın

Emailiniz görünmeyecek. Doldurulması zorunlu alanlar *

*